STYRELSE

 

STYRELSEINFORMATION

PROTOKOLL

P.g.a. SPAM är mailadresser inte klickbara.
Kopiera adressen och klistra in i ditt mail vid mottagare.

Mailadress till hela styrelsen: styrelsen@springerklubben.org

STYRELSE 2017

Ordförande:
Allan Grimling
Skattegården Börstig
523 77 Blidsberg
Mobil: 0703-611599
Vice Ordförande:
Klas Åkervall
Gyllerboda 112
748 95 Örbyhus
Mobil: 0706-786857
Kassör:
Karin Wigstrand
Gästrikevägen 9
186 45 Vallentuna
Mobil: 070 300 60 05
Avelsansvarig:
Birgitta Pettersson
Lergärdsvägen 33
784 65 Borlänge
0243-63237
Jaktansvarig:
Peter Lanning
Storeberg 216
590 32 Borensberg
0734-176497
Utställningsansvarig:
Kerstin Johansson
Lena-Brunna, Norrgården 33
743 92 Vattholma
018-350003, 0702-052926
Sekreterare:
Barbro Collin
Rambergsvägen 14
820 42 Korskrogen
0651-61440, 0703-601067
Suppleant 1:
Marica Teir
Holmengatan 9
332 34 Gislaved
0371-80119, 0702-790119
Suppleant 2:
AnnMarie Skansen
Björnebol 3
664 92 Värmskog
0705-765846

Kommittéer och ansvarsområden utanför styrelsen
 
Avelskommitté:
Mail: avel@springerklubben.org
Birgitta Pettersson (sammankallande)
Rose-Marie Berglund
Kerstin Nilsson
Karin Rannamaa
Lisa Årdh
 
Jaktkommitté:
Mail: jakt@springerklubben.org
Peter Lanning (sammankallande)
Veronica Forsberg
Annika Sanchez
Eva Wiklund
 
Utställningskommitté:
Mail: utstallning@springerklubben.org
Kerstin Johansson (sammankallande)
Maria Herbertsson
Peter Lanning
Camilla Lundholm
Malin Reuterhäll
Medlemsansvarig:
Mail: helene@barecho.com
Helene Björkman, 0703-113165
 
Redaktör Springertidningen:
Mail: tidningen@springerklubben.org
Catarina Henriksson, 0730-839206
 
Underredaktör: Agility
Vakant - kontakta Catarina!
 
Underredaktör: Bruks & Lydnad
Mail: nakell@telia.com
Åsa Nybäck-Nakell

Underredaktör: Rallylydnad:
Mail: ida@vi2hundcenter.se
Ida Lindgren, 0708-673013
 
Underredaktör: Viltspår
Mail: petra.plumridge@hotmail.com
Petra Plumridge, 0708-986462 

Valpförmedling:
Mail: 6983nilsson@telia.com
Kerstin Nilsson, 0173-12655
 
Webbmaster:
Mail: webbmaster@springerklubben.org
Annika Stjärneving, 0340-15800
 
Valberedning:
Mail: valberedning@springerklubben.org
Josefin Hamilton (sammankallande)
Lotta Claëson
Malin Karlsvärd
 
Revisorer:
Mail: revisorer@springerklubben.org
Christina Filén
Eva Wiklund

 
Revisorsuppleanter
:
Maire-Ly Fröberg
Madeleine Nyberg Totth