CLUB SHOW 2017

2017-07-15    SEGERSJÖ HERRGÅRD, ODENSBACKEN
 (117 vuxna +25 valpar)

Domare:
 Hanar & BIR: Mr Graham Osborne, UK
Tikar: Mrs Sandy Hall, UK

Fotograf © Jessica Norman
Fler bilder från Club Show tagna av vår fantastiska fotograf finns att njuta av HÄR
Vill du använda bilderna så skicka gärna ett frivilligt bidrag
till Springerklubbens forskningsfond (PG 338625-7)

Tack för att ni kom till Springerklubbens Club Show 2017
 

BÄSTA VALP


BIS-valp & BIR-valp I Linmoor Hera & BIM-valp I Deming's Arthur Art
 

Valpklass I hanar: BIM-valp I   (3)
1 HP Deming's Arthur Art
2 HP Yoda Pupz Yabba The Hutz
3 Lindcroft Nearest Nixon

Valpklass I tikar: BIR-valp I BIS-1 valp   (8)
1 HP Linmoor Hera
2 HP Cloette's Couldn't Care Less
3 HP Chillidream's Rose-Mary
4 HP Deming's Abby Art
OPL  Chillidream's Mustard-Sally
OPL  Cloette's Cinderella Story
OPL  Lindcroft Natty Nelly
OPL  Soluddens Fabulous And Beauty
 


BIR-valp II Fansome Teasing Georgia & BIM-valp II Pussentorpet Xmas Fun
 

Valpklass II hanar: BIM-valp II   (4)
1 HP Pussentorpet Xmas Fun
2 HP Pussentorpet Xmas Star
3 Elgentorpets Explosive Gunpowder
4 Elgentorpets Smoke Of Gunpowder
 

Valpklass II tikar: BIR-valp II BIS-2 valp   (8)
1 HP Fansome Teasing Georgia
2 HP Brazzel Midsummer Crush
3 HP Glamorly Garter Dancer
4 HP Quality Design My Week With Marilyn
OPL  Elgentorpets Made Of Gunpowder
OPL  Elgentorpets Priceless Gunpowder
OPL  Goyas Romantic Touch
OPL  Wilmio's Little Bit More
 

BÄSTA JUNIOR


BIR-junior Lizziardhs Limited Edition & BIM-junior Barecho You Rock My World
 

Juniorklass hanar: BIM-junior   (5)
EXC 1 CK Barecho You Rock My World
EXC 2 CK Sieger's Your're My Hero
EXC 3 CK Goldmoore's All Time High
EXC 4 CK Linmoor Go On
VG Atlas
 

Juniorklass tikar: BIR-junior   (14)
EXC 1 CK Lizziardhs Limited Edition
EXC 2 CK Barecho Whirl Of Luck
EXC 3 CK Fire'n Ice Vivienne Westwood
EXC 4 CK Mountjoy Xublime Xydney 
EXC Barecho Xfactor Dream
EXC Barecho Xtra Sweet
EXC Hoffedalens Greta
EXC Lost'n Found Eevee
VG Accounts Xcellent Choice
VG Bogaloo's Good Old Memories
VG Express Yourself Avendesora Poland
VG Fire'n Ice Moment Of Love
VG Mayamore Himalaya 
VG Mayamore It Girl
 

BÄSTA UNGHUND


BIR-unghund Fansome Look Ma No Hands & BIM-unghund Fire'n Ice Make My Daydream True
  

Unghundsklass hanar: BIR-unghund   (8)
EXC 1 CK Fansome Look Ma No Hands 
EXC 2 CK Glamorly Glamborghini
EXC 3 CK Windcraft Holding Out For A Hero 
EXC 4 CK Bobby Brown Buxusson
EXC Peasblossom Shadow
EXC Deming's Liquorice Lloyd
VG Hunting Habit's He Man
VG Magic Wave You'll Be In My Heart
 

Unghundsklass tikar: BIM-unghund   (18)
EXC 1 CK Fire'n Ice Make My Daydream True
EXC 2 CK Kahdensiskon First Class Beauty
EXC 3 CK Wildomar's Sata Salamaa
EXC 4 CK Happy Joyrides Bright Future
EXC Barecho U Must Be The One
EXC Cloette's Colour My Dreams
EXC Lizziardhs Victory Havasu Red
EXC Magic Wave Simply The Best
EXC Spring Cheiz Pandora
VG Angelmoores Hello
VG Deming's Liquorice Lucy
VG Fansome Sweet Painted Lady
VG Goldmoore's I Shall Be Released
VG Lindcroft Magic Melody
VG Lizziardhs Victory Bronze Mist
VG Spring Cheiz Pikadilly Glory Day
VG Windcraft How Much Is Enough
KEP Angelmoores One And Only
 

BÄSTA JAKTPROVSMERITERADE


BIR-jakt SEVCH Cool Moon Avendesora Poland
BIM-jakt SEU(u)CH FIUCH SEVCH LP1 LP2 RLDN RLDF RLDA RLDM Mountjoy Painted Peggy 
 

Jaktklass hanar: BIR-jakt   (3)
EXC 1 CK Cool Moon Avendesora Poland
EXC 2 CK Ch. Zelini's Premier League
EXC 3 CK Desperados Gunpowder
 
Jaktklass tikar: BIM-jakt   (6)
EXC 1 CK Ch. Mountjoy Painted Peggy
EXC 2 CK Mountjoy Veracious Velvet
EXC 3 CK Kahdensiskon Caramel Kisses
EXC 4 CK Accounts Vision Of Love
VG Amaryllis Monroe Buxusson
VG Ch. Astrospring's Omega
 

BÄSTA ÖPPEN


BIR-öppen Astrospring's Quidditch & BIM-öppen Hollivera's Valencia
 

Öppenklass hanar: BIR-öppen   (9)
EXC 1 CK Astrospring's Quidditch
EXC 2 CK Charlescroft Ripple'N'Roll
EXC 3 CK Hoffedalens Freddy
EXC 4 CK Hollivera's X-Press Train
EXC Big Brazzel Bring It On
EXC Deming's Harry Hawk
EXC Ch. Lizziardhs Laphroaig
EXC Mountjoy Ticklish Timothy
EXC Starflame's Cabrioletti
 

Öppenklass tikar: BIM-öppen   (24)
EXC 1 CK Hollivera's Valencia
EXC 2 CK Glamorly God Save The Queen
EXC 3 CK Elgentorpets Joyride
EXC 4 CK Hoffedalens Fia
EXC Astrospring's Oriana
EXC Barecho Surprise Me
EXC Beeline Prescious Pearl
EXC Charlescroft Cloud Nine
EXC Charlescroft Rise'n'shine
EXC Fire'n Ice Divine Design
EXC Mountjoy Undiluted Undine
EXC Obery's Double Joy
EXC Roboris Guardian-Angel
EXC Windcraft Got To Get Some Action
VG Barecho Theme For A Dream
VG Beeline Magic Chick
VG Beeline Magic Moment
VG Deming's Sugar N Honey
VG Elgentorpets Carambola
VG Hoffedalens Flora
VG Lindcroft Marvelous Marilyn
VG Picabo's You Belong To Me
VG Searoad's On The Right Side
VG Starflame's Cherry And Mints
 

BÄSTA CHAMPION


BIR-champion SEU(u)CH NOUCH Astrospring's Orion
BIM-champion NOUCH DKUCH FIV-12 Westaway The One And Only 
 

Championklass hanar: BIR-öppen   (12)
EXC 1 CK Ch. Astrospring's Orion
EXC 2 CK Ch. Fire'n Ice Magic Rhythm
EXC 3 CK Ch. Lizziardhs Valentino
EXC 4 CK Ch. Springdust's About-Rhythm
EXC Ch. Astrospring's Phoenix
EXC Ch. Chetruda Secret Asset For Inugoya
EXC Ch. Cloette's Splendid Surprice
EXC Ch. Cloette's U S Marshall
EXC Ch. Mountjoy Particoloured Perry
EXC Ch. Mountjoy Scallywag Sam
EXC Ch. Mountjoy Scurry Simon 
EXC Ch. Windcraft Fifteen Minutes Of Fame
 

Championklass tikar: BIM-öppen   (6)
EXC 1 CK Ch. Westaway The One And Only
EXC 2 CK Ch. Lelica's Sweet Child O'Mine
EXC 3 CK Ch. Lizziardhs Aberfeldy
EXC 4 CK Ch. Goldmoore's Release Me
EXC Ch. Barecho Either With Or Without You
EXC Ch. Cloette's Under My Spell
 

 

BÄSTA VETERAN


BIR-veteran C.I.B. C.I.E. FIUCH SEU(U)CH NORDV-11 SEVV-16 Wildomar's Dig Dub'N' Deny 
BIM-veteran SEU(u)CH FIUCH SEVCH Hollivera's Mystic Melody
 

Veteranklass hanar: BIM-veteran   (2)
EXC 1 CK Ch. Hollivera's Mystic Melody
EXC 2 CK Ch. Goldmoore's Gold Dreamer
 

Veteranklass tikar: BIR-veteran   (2)
EXC 1 CK Ch. Wildomar's Dig Dub'N' Deny
EXC 2 CK Hi-Design's Special Edition
 

 BÄSTA AVELSGRUPP


SEU(u)CH SEVCH NOVCH RLDN RLDF RLDA LP1 Mountjoy Scurry Simon

BÄSTA UPPFÖDARGRUPP


Kennel Mountjoy - Monika Jansson, Örsundsbro

1 HP Kennel Mountjoy, Monika Jansson - Örsundsbro
2 HP Kennel Lizziardhs, Elisabeth Årdh - Älmhult
3 HP Kennel Barecho, Helene & David Björkman - Årsunda

BÄSTA PAR



 

BEST IN SHOW


BIR Cool Moon Avendesora Poland & BIM Fire'n Ice Make My Daydream True
  

Bästa hane: Bäst I Rasen
1 BIR CERT CHAMPIONAT Cool Moon Avendesora Poland
2 R-CERT Fansome Look Ma No Hands
3 Barecho You Rock My World
4 Astrospring's Quidditch

Bästa tik: Bäst I Motsatt kön
1 BIM CERT Fire'n Ice Make My Daydream True
2 R-CERT Hollivera's Valencia
3 Ch Mountjoy Painted Peggy
4 Ch Westway The One And Only

 

Tack till våra sponsorer!

AGRIA DJURFÖRSÄKRINGBRATTSPETSROYAL CANIN
 

Med reservation för ev. fel.